3 Nisan 2013 Çarşamba

Göz makyajını temizle sen makyajını sil temiz göz makyajını sil yatma öyle!


Göz makyajını silmeden yatma!
Simsiyah, yemyeşil, masmavi, mosmor göz kalemleri, renk renk farlar, rimeller kat kat, sürmeler boy boy, eyelinerlar çizgi çizgi. Sayarken ben yoruldum, o gözler  ne yapsın.
Kadınlara makyaj yapan ve temizlik yapan robotik alet edevat - Villemard
1910 yılında 2000'lerin kadını böyle ütopik hayal ediliyordu; kadınlar yorulmadan saçları fırçalanacak, sarılacak, otomatik robotlar makyaj temizleme işini halledecek.
Villemard'ın buna benzer epey uçuk hayali var, kanatlı itfaiyeciler, uçağıyla yanaşıp iki tost alıveren pilotlar... 


Ne yazık ki bu tür ütopik hayaller en azından kadın makyajı için henüz söz konusu değil, o halde ellere kuvvet!


Göz makyajı ile uyumak bünyeye zarar, gözleri mahvediyor. Özellikle içinde titanyum bulunan makyaj malzemeleri göze en fazla zarar verenlerden. Kirpik tipi iltihabı kalemi sürdün silmeden yattın kirpik tipleri iltihap yapıyor, göz şişmesi, iltihap vs. makyajla yatmayın kardeşim. 
Birde aşağıda ki linke tıklayın, sabah sevgililerin gözünde akan rimeli görüp tırsan mı istersin,
yıkıl karşımdan diyen mi, acayip geyik dönüyor anladığım bu konuda.


Ha muhabbet dönüp dolaşıp "rakı içen öldü de su içen ölmedi mi" ye bağlanacaksa benim artık diyeceğim bir şey yok. Öylece temizlemeden yatın, sabahta baca dumanı gözlerle kalkın!

Gelelim konumuz göz makyajı temizleyicilerine; biri  Diadermıne Respect Yeux  diğeri Yves Roche'un Pur Bleuet Expresi.                          Diadermıne Respect Yeux ve Yves Roche Pur Bleuet Expres


 Diadermıne Respect Yeux - Çift Fazlı Kirpik Koruyucu Göz Makyaj TemizleyiciYoğun göz makyajı için çift bazlı olması nedeni ile ideal. Su bazlı olduğundan hafifçe çalkalıyorsunuz, içinde ki yağ ile su homojen olunca makyaj temizleme diski ile (pamuk yerine bunu kullanın daha havalı oluyor ) sürüp göz çevrenizi temizliyorsunuz. Göz makyajı yoğunluğunuz çoksa  tek seferde temizlemiyor gerçi, üç dört tekrar istiyor. Göz ve çevresini hafiften yağlandırıyor ama bu iyi bir şey sonuçta, kaz ayaklarınızı da iyi gelir. Sonuçta markette bile bulabileceğiniz ulaşılabilirlikte 15- 20 tl aralığında bir ürün. Sık sık indirime giriyor, yormaz.

  • Yves Roche Pur Bleuet Expres Yoğun Göz Makyaj Temizleyicisi

Bu ürün de su bazlı, hani küçükken salladığımızda kar yağdıran su dolu kürecikler vardı, elime her aldığımda o kürecikleri hatırlatıyor. Bir eşya, ürün, her neyse size çağrışım yaptırıyorsa iyidir, devam. İçinde bulunan yağ, temizledikten sonra uçuveriyor, göz çevreniz yumuşacık oluyor. İçeriğinde Peygamber Çiçeği özü var, lens kullananlara da sordum memnunlar, irrite yok. 6 ay içinde bitirin bekletmeyin. 
Ancak "Waterproof" yani suya dayanıklı göz makyajında iyi sonuç vereceğini sanmıyorum.İki ürünü karşılaştıracaksak eğer bence Yves Roche Pur Bleuet Expres Diadermıne Respect Yeux'yu bir tık geçer.
20 - 25  tl civarında ama Yves Roche'da kampanya bitmez, bir punduna getirip uyguna alırsınız.

2 yorum:

  1. Ben Mac'in çift bazlı olanını kullanıyorum, çok memnunum. Fiyatı bunlara göre daha yüksek, deneyeceğim ama Yves Roche da.

    YanıtlaSil
  2. Mac'in çift bazlısını bilmiyorum, dene tabi.

    YanıtlaSil

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Related Posts